Cantec de Gheata si Foc Romania
Mance Ryder Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Mance Ryder Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Mance Ryder

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Mance Ryder 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Mance Ryder 6

Mance Ryder Empty
MesajSubiect: Mance Ryder   Mance Ryder EmptySam 9 Iul 2011 - 7:47

Mance Ryder a facut parte din Rondul de Noapte, dar a dezertat si a fugit la nord de Zid. A devenit foarte influent printre salbatici si a ajuns sa fie cunoscut sub numele de "Regele-de-Dincolo-de-Zid". Este un barbat de varsta mijlocie, fiind pasionat pasionat de muzica. In urma unei misiuni a fost ranit si a fost vindecat de o femeie salbatica, care i-a cusut mantia rupta cu petice rosii. Intors la Zid, superiorii i-au cerut sa isi schimbe mantia cu una total neagra, acest ordin facandu-l sa realizeze cat de cosntrans era. De aceea, a fugit din Rond si s-a dus sa traiasca asa cum isi dorea, pritnre salbatici. In prezent, a incercat sa treaca dincolo de Zid cu salbaticii pentru a scapa de amenintarea Celorlalti, dar a esuat, fiind facut prizonier de catre Jon Snow si Stannis Baratheon.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Katerina
Katerina

Rang:
Ucenic

Sagetator Mistret
Mesaje : 64
Warn Bar : Mance Ryder 111010
Data nasterii : 17/12/1995
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 28
Localizare : ( acum citez pe cineva de pe forum ) Daca ar fi dupa mine, King's Landing, dar nu e, asa ca Sibiu.
Stare de spirit : Mereu in priza. Electrica, nu plictisesc pe nimeni. Inebunesc, da, poate, dar de plictisit nu plictisesc pe nimeni.
Mance Ryder 1

Mance Ryder Empty
MesajSubiect: Re: Mance Ryder   Mance Ryder EmptySam 9 Iul 2011 - 12:10

Mie tot ce-mi vine in minte e ce faza trista a facut Gilly, cand a schimbat copilul ei cu copilul lui Mance Ryder. Deci nu pot sa mi-o scot din cap! Atat de trist si tot. Doamne, cum am ramas cand am aflat! Oricum, Mance e unul din personajele mele favorite. Mad.
Sus In jos
 

Mance Ryder

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Cantec de Gheata si Foc :: Personaje :: Oamenii Liberi-