Cantec de Gheata si Foc Romania
Jon & Daenerys Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Jon & Daenerys Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Jon & Daenerys

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin

Rang:
Rege

Mesaje : 282
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data de inscriere : 25/05/2011
Jon & Daenerys 2b33455e

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyDum 10 Iul 2011 - 5:35

Stiu ca la prima faza pare cam imposibil ca cei doi sa fie un cuplu, insa nu cred ca ar fi chiar exclus. Sincer mi-ar place sa-i vad pe cei doi impreuna si cred ca nu sunt singura.
Nu stiu de ce cred asta, insa pur si simplu cand ma uit la ei, nu pot sa mi-i imaginez decat astfel. Poate ca este imaginatia mea prea bogata sau stiu eu...
Sus In jos
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Jon & Daenerys 6

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyDum 10 Iul 2011 - 8:03

Mie nu mi se pare ca se potrivesc. De ce? Simplu. Fiecare este un personaj foarte puternic tocmai pentru ca este singur. Ambii au trecut prin experiente amoroase din care nu au iesit decat mai puternici, dovedind ca nu au nevoie de altcineva pentru a fii buni. Jon a depus un juramant si desi l-a incalcat o data, nu cred ca onoarea lui ii va permite sa o mai faca o data. Iar Daenerys e dovada vie ca nu are nevoie de un barbat ca sa conduca. A ajuns sa il iubeasca pe Khal Drogo pana la urma si indeplinea din plin conditiile: musculos, frumos, puternic, un conducator al unei armate de zeci de mii de oameni. Bine, tu nu ai citit cartile deci inca nu stii unele detalii importante, dar eu te anunt de pe acum ca ei nu prea sunt destinati sa fie impreuna. Exista totusi o teorie care spune ca ar putea fi rude, ea fiind de fapt chiar matusa lui Laughing
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Jon & Daenerys 13

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyDum 10 Iul 2011 - 9:18

Bun, mersi Razvan. Credeam ca sunt singura careia cuplul asta i se pare compleeeeeeet imposibil. Adica...Dany are scopul ei, Jon pe al lui. Sansele ca cei doi sa se intalneasca mcar mi se par extrem de mici (doar daca nu cumva Dany e acel Azor Azhai pe care il tot pomeneste Melisandre. Atunci ar putea scapa lumea de White Walkers impreuna. Dar chiar si asa... ) Sunt de aceeasi parere, Jon a jurat (si a vazut ce consecinte are incalcarea juramantului) iar Dany n-are nevoie de nimeni altcineva.

Deci mie cuplul asta nu mi se pare plauzibil. Nu-i pot vedea impreuna... don\'t know


Ultima editare efectuata de catre Ghanda in Vin 15 Iul 2011 - 7:52, editata de 1 ori
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Jon & Daenerys 6

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyDum 10 Iul 2011 - 9:24

off: Ce sunt dragonasii aia de sub textu meu?
on: Da, ma bucur ca esti de acord cu mine. 2 vs 1 momentan Very Happy
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Jon & Daenerys 13

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyDum 10 Iul 2011 - 9:30

off: inainte, intre text si semnatura aprea o linie. Am zis ca altceva ar da mai bine. Asa ca am deschis photoshopul, si behold za dragonasi. (Bine, eu ma gandisem initial la lupi, dar Duca a zis "pas", as aca am pus dragoni, ca tot tre' sa apara Dansul Dragonilor)

on:
Ei, n-am luat-o ca pe o competitie. Dar... Dany e o fiinta de foc, la fel ca toata familia ei. Nici nu cred ca i-ar placea Nordul. Iar Jon e un Stark la origine, si un Frate Jurat... Deci nici luinu i-ar placea Sudul. Eu aici nu vad un "contrariil ese atrag" ci doia persoane incompatibile.
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Katerina
Katerina

Rang:
Ucenic

Sagetator Mistret
Mesaje : 64
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 17/12/1995
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 28
Localizare : ( acum citez pe cineva de pe forum ) Daca ar fi dupa mine, King's Landing, dar nu e, asa ca Sibiu.
Stare de spirit : Mereu in priza. Electrica, nu plictisesc pe nimeni. Inebunesc, da, poate, dar de plictisit nu plictisesc pe nimeni.
Jon & Daenerys 1

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyLun 11 Iul 2011 - 0:16

Jon inca e afectat big time de chestia cu Ygritte, si cred ca ala nu va mai atinge o fata in viata lui. Si in jurul lui Dany e chestia aia cu Euron si Victarion si toti aia din Insulele de Fier. Ca Euron are Cornul Dragonilor si o vrea pe Dany de sotie, dar of damn course ca Vicatrion vrea sa i-o ia sau ceva de genul. Deci sunt momentan prea multi in legatura cu ea ca sa mai aiba loc si Jon, si el oricum abia si-o incalcat juramantul cand era o iscoada otuside the Wall. Cum sa si-l incalce cand e Lord Comandant?! Surprised. Nope, no way.
Sus In jos
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Jon & Daenerys 6

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyLun 11 Iul 2011 - 1:14

Numai Victarion si Euron o curteaza pe Daenerys. Si printul Martel si-a trimis un fiu pe acolo, am senzatia ca si Tyrion o va intalni pe Dany si sa nu uitam de maesterii din Old Town care poate se baga si ei in afacere sa o influenteze cumva pe ea. Deci ea clar nu prea are nevoie de Jon cand are atatia petitori Laughing
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Jupioana
Jupioana

Rang:
Ucenic

Sagetator Maimuta
Mesaje : 7
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 09/12/1968
Data de inscriere : 21/08/2012
Varsta : 55
Jon & Daenerys 2b33455e

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyVin 5 Oct 2012 - 3:56

Cred ca Jon si Dany sunt cumva uniti de o legatura de sange iar punctul terminus al calatoriei lui Dany este Westeros, unde va ajunge probabil la momentul culminant al bataliei cu iarna. It is known, Winter is coming!!
Am citit toate cele cinci carti dar nu stiu daca este permis in aceasta sectiune sa spun prea mult, insa eu cred ca dragonul va avea intr-adevar trei capete, dintre care unul va fi Dany bineinteles si altul va fi Jon. Cel de-al treilea va fi Aegon.
Nu stiu in ce fel vor fi ei legati pana la urma dar cu siguranta vor fi legati. Mie mi se pare ca totul converge spre acest final.
Cred ca dupa batalia finala, Zidul nu va mai exista deci nu va mai fi o problema ca ea reprezinta focul si el gheata.
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Jon & Daenerys 13

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyDum 7 Oct 2012 - 5:39

Si eu cred ca ei doi sunt uniti de o legatura de sange si sper din suflet ca Jon sa calareasca un dragon, asadar ma indoiesc sincer ca ei vor forma un cuplu amoros. (Desi daca Jamie si Cersei pot, ei doi de ce n-ar putea?)
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
EnDor
EnDor

Rang:
Paj

Varsator Pisica
Mesaje : 217
Warn Bar : Jon & Daenerys 111010
Data nasterii : 12/02/1975
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca
Jon & Daenerys 2

Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys EmptyDum 1 Sept 2013 - 10:16

Cred ca Daenerys nu va mai avea sot/iubit, ceea ce s-a sugerat in unele capitole din Iuresul Sabiilor.
Sus In jos
Continut sponsorizat


Rang:


Jon & Daenerys Empty
MesajSubiect: Re: Jon & Daenerys   Jon & Daenerys Empty

Sus In jos
 

Jon & Daenerys

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Cantec de Gheata si Foc :: Personaje :: Dezbateri-