Cantec de Gheata si Foc Romania
Asteptarea a luat sfarsit Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Asteptarea a luat sfarsit Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Asteptarea a luat sfarsit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Asteptarea a luat sfarsit 13

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyMar 12 Iul 2011 - 8:49

...pentru unii. Laughing

Mai exact, dupa sase ani de asteptare, astazi se lanseaza a 5-a carte a seriei "Cantec de Gheata si Foc". Tot astazi este prima zi a turneului de promovare, asadar fanii norocosi care se afla in Boston nu numai ca vor avea cartea, dar o vor avea si semnata.

Asadar, Dansul Dragonilor are 75 de capitole, dintre care 35 sunt POV-uri ale lui Jon, Daeneys si Tyrion (Primul capitol al lui Jon este disponibil pe site-ul oficial al autorului, aici)

Actiunea se desfasoara simultan cu cea din Festinul Ciorilor, concentrandu-se pe toate personajele care nu au aparut in Festin. Totusi, actiunea se intinde pe o perioada mai lunga de timp, asadar spre sfarsit, unele persoanje din Festin vor aparea, cititorii putand afla ce s-a intamplat cu ele (desi, probabil, vom fi lasati in suspans dinnou in privinta lor).

Asadar, desi pentru unii, asteptarea s-a incheiat sau se va incheia in curand, noi mai avem de astepta pana sa putem avea cartea in romana.


Ultima editare efectuata de catre Ghanda in Vin 15 Iul 2011 - 7:37, editata de 1 ori
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Asteptarea a luat sfarsit 6

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyMar 12 Iul 2011 - 8:52

Am citi pe blogul Nemira si cartea in romana va aparea spre sfarsitul anului (nov-dec). Totusi, din pacate, se pare ca o vor scoate doar hardcover asa ca pe mine m-au pierdut din lista de cumparatori si ma multumesc cu editita in engleza pe care mi-o voi comanda curand.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Asteptarea a luat sfarsit 13

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyMar 12 Iul 2011 - 8:58

Abia am intrat si eu pe blogul lor, am vazut vor s-o scoata doar hardcover, dar se pare ca fanii nu se lasa asa usor si protesteaza cu totii.
Am vazut si comentariul tau de acolo. Mda, ar fi o idee sa ne "aliem" toti fanii si sa refuzam sa o cumparam hardcover, dar eu as vrea s-o am si in romana. Totusi, cred ca daca continuam sa le repetam ca vrem si editie paperback, s-ar putea sa isi dea seama ca e o idee buna sa ne faca pe plac.


Ultima editare efectuata de catre Ghanda in Mier 29 Feb 2012 - 5:41, editata de 1 ori
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Asteptarea a luat sfarsit 6

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyMar 12 Iul 2011 - 12:32

Da,ai dreptate. Daca facem destula presiune asupra lor, o sa o scoata si paperback. Am vazut ca jumate din cei care au dat comment la postul respectiv sunt pro paperback.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Asteptarea a luat sfarsit 13

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyMar 12 Iul 2011 - 12:41

Iar celilalti jumate intreaba "scoateti si paperback, nu?"

Deci e clar si evident ca oricine are vreo carte acasa in format paperback, le vrea paperback. Si sincer, nu pot intelege de ce nu s-au gandit la asta inainte sa le reediteze. Adica, e clar ca cele hardcover sunt mai rezistente - si unii zic ca si calitatea hartiei e mai buna, dar nu le am, deci nu ma pot pronunta - si asa mai departe, dar nu cred ca se asteptau ca lumea sa-si re-cumpere colectia, doar pentru ca o reediteaza.


Ultima editare efectuata de catre Ghanda in Mier 29 Feb 2012 - 5:42, editata de 1 ori
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Asteptarea a luat sfarsit 6

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyMar 12 Iul 2011 - 12:44

Exact. Oricum, eu deja mi-am aranjat cu mama un targ si daca intru la facultate unde vreau, imi pot comanda cartea de pe net. In engleza. Very Happy
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Asteptarea a luat sfarsit 13

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyMier 13 Iul 2011 - 2:40

off: Atunci multa bafta.

on: Bine, dar a avea colectia in engleza nu e o solutie decat pe jumatate. Adica, bineinteles ca arata superb colectia americana, dar totusi mie chiar imi placeau cele paperback romanesti. Nu neaparat formatul sau marimea sau hartia sau mai stiu eu ce. Imi placeau copertile. In special prima (UT, vol 1) si a 4-a (IR, vol 2).
Oricum, tot ce putem face e sa punem presiune pe ei s-o scoata si paperback. Si sa oftam ca nu ne-am nascut americani, altfel aveam acum cartea in maini, eventual si cu autograf.


Ultima editare efectuata de catre Ghanda in Mier 29 Feb 2012 - 5:43, editata de 1 ori
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Asteptarea a luat sfarsit 6

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyDum 24 Iul 2011 - 7:52

Am gasit un filmulet foarte misto pe care cred ca vreti sa il vedeti.

Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
FUSTEI
FUSTEI

Rang:
Ucenic

Scorpion Tigru
Mesaje : 13
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 18/11/1986
Data de inscriere : 15/05/2013
Varsta : 37
Asteptarea a luat sfarsit 2b33455e

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyMier 15 Mai 2013 - 13:55

Sincer nu am citit cartile Sad ,cunosc unele modificari si adaugiri facute in serial,insa astept cu sufletul la gura hug cartea a 6-a
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Asteptarea a luat sfarsit 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Asteptarea a luat sfarsit 13

Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit EmptyJoi 16 Mai 2013 - 11:34

E unanim acceptat faptul ca mai e mult de asteptat, asa ca eu personal iti recomand sa incerci cartile deja aparute pana apare The Winds of Winter. Si serialul in sine e superb si sta pe propriile picioare, dar e pacat sa ratezi experienta lecturii, pentru mine cel putin cele doua nu pot fi comparate Very Happy
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Continut sponsorizat


Rang:


Asteptarea a luat sfarsit Empty
MesajSubiect: Re: Asteptarea a luat sfarsit   Asteptarea a luat sfarsit Empty

Sus In jos
 

Asteptarea a luat sfarsit

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Debarcaderul Regal :: Stiri-