Cantec de Gheata si Foc Romania
Jaime & Brienne Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Jaime & Brienne Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Jaime & Brienne

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Jaime & Brienne 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Jaime & Brienne 6

Jaime & Brienne Empty
MesajSubiect: Jaime & Brienne   Jaime & Brienne EmptyJoi 14 Iul 2011 - 12:55

Faptul ca Brienne e putin indragostita de Jaime nu poate fi negat. Dar oare tine si el la ea in vreun fel? Credeti ca cei doi ar putea avea o sansa? Nu e ea deloc cea mai frumoasa fata din regate, dar e curajoasa, neinfricata, o luptatoare de temut, in timp ce Jaime e acum un ciung,un stangaci.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Katerina
Katerina

Rang:
Ucenic

Sagetator Mistret
Mesaje : 64
Warn Bar : Jaime & Brienne 111010
Data nasterii : 17/12/1995
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 28
Localizare : ( acum citez pe cineva de pe forum ) Daca ar fi dupa mine, King's Landing, dar nu e, asa ca Sibiu.
Stare de spirit : Mereu in priza. Electrica, nu plictisesc pe nimeni. Inebunesc, da, poate, dar de plictisit nu plictisesc pe nimeni.
Jaime & Brienne 1

Jaime & Brienne Empty
MesajSubiect: Re: Jaime & Brienne   Jaime & Brienne EmptyJoi 14 Iul 2011 - 13:04

Acuma hai sa-ti imprumut putin cinismul de lannister, pe care l-ai afisat si tu la cuplul meu. Deci cum spuneam, ar fi o chestie prea de basm ca fata urata dar curajoasa sa fie cu cavalerul superb si neajutorat, ceea ce ar fi contrar a tot ceea ce scrie GRRM. >Smile . Si sunt mari sanse ca ea sa fi murit sau sa fi intrat definitv in slujba Femeii cu inima de piatra. Tu crezi ca o lasa sa mearga fuga fuguta la Jaime? :lo l:. No waaay. Daca ar fi facut un cuplu, ar fi facut pana acum. Sad but true. ^^
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Jaime & Brienne 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Jaime & Brienne 13

Jaime & Brienne Empty
MesajSubiect: Re: Jaime & Brienne   Jaime & Brienne EmptyVin 15 Iul 2011 - 0:49

Stii ca si eu m-am gandit la ei?

Dar nu stiu... Ei ii place. Si din punctul meu de vedere, Jaime o... remarca, ceea ce e ceva. Dar el are si fixul cu sora'sa si cu fidelitatea fata de ea.

Desi, daca mi se implinesc rugaciunile si Cersei moare (in chinuri, preferabil), atunci... ar fi posibil. Cu conditia ca Brienne sa nu moara (ceea ce nu cred ca o sa se intample, sincer, altfel o omora in ultimul ei capitol din Festin, nu ne tinea in suspans pana in Dans doar ca s-o omoare). Si nici Jaime sa nu moara prea curand (ceea ce m-ar oftica peste masura, mai ales daca moare pentru "scumpa" de Cersei Neutral )

So..dintre toate cuplurile in discutie pana acum, asta mi se pare chiar plauzibil.
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Sory_Luciano
Sory_Luciano

Rang:
Maester

Varsator Cal
Mesaje : 365
Warn Bar : Jaime & Brienne 111010
Data nasterii : 07/02/1990
Data de inscriere : 06/11/2011
Varsta : 34
Localizare : Bystrzyca Klodzka, Polonia
Stare de spirit : youth worker
Jaime & Brienne 4

Jaime & Brienne Empty
MesajSubiect: Re: Jaime & Brienne   Jaime & Brienne EmptyMier 2 Ian 2013 - 13:19

Jamie și Brienne pare din ce în ce mai aproape de realizare. Ca prim pas putem vedea faptul că Jamie ignoră scrisoarea lui Cersei; iar apoi pleacă cu Brienne, când aceasta apare pe neașteptate (acolo totuși mi se pare a fi o cursă).

Niciodată nu se știe însă ce le va rezerva viitorul (în persoana autorului).
Sus In jos
http://recenziibeletristica.blogspot.com/
EnDor
EnDor

Rang:
Paj

Varsator Pisica
Mesaje : 217
Warn Bar : Jaime & Brienne 111010
Data nasterii : 12/02/1975
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca
Jaime & Brienne 2

Jaime & Brienne Empty
MesajSubiect: Re: Jaime & Brienne   Jaime & Brienne EmptyMier 28 Aug 2013 - 4:45

Brienne moare sau nu? Ar fii destul de ciudat sa fie asa, mai ales ca in ultimele capitole ale sale din Festinul Ciorilor, autorul o transforma intr-o eroina. Ea e cea care ii pedepseste pe cei 4 "oameni rai" ramasi de Munte.
Nu prea cred in cuplul Jaime & Brienne dar dupa cate surprize n-a rezervat autorul se poate si una din astea...
Sus In jos
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Jaime & Brienne 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Jaime & Brienne 6

Jaime & Brienne Empty
MesajSubiect: Re: Jaime & Brienne   Jaime & Brienne EmptyMier 28 Aug 2013 - 6:20

Brienne nu e moarta. Apare la sfarsitul Dansului, plus ca a confirmat si GRRM la o intalnire ca traieste.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Continut sponsorizat


Rang:


Jaime & Brienne Empty
MesajSubiect: Re: Jaime & Brienne   Jaime & Brienne Empty

Sus In jos
 

Jaime & Brienne

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Gwendoline Christie (Brienne din Tarth)
» Jaime Lannister
» Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Cantec de Gheata si Foc :: Personaje :: Dezbateri-