Cantec de Gheata si Foc Romania
GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
stomper
stomper

Rang:
Ucenic

Leu Mistret
Mesaje : 3
Warn Bar : GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 111010
Data nasterii : 28/07/1983
Data de inscriere : 04/07/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 2b33455e

GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Empty
MesajSubiect: GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS   GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS EmptyLun 9 Ian 2012 - 1:01

GRRM a facut o serie de declaratii uluitoare in Santa Fe, New Mexico, la inceputul acestui an. Declaratiile se refera la urmatoarele doua volume din ASOIF si le puteti gasi aici

Pentru a evita o isterie la nivel planetar (amenintari de genul: daca il omori pe Potter te va astepta acelasi lucru, JK Rowling, nemernico!) ma vad obligat sa mentionez ca este vorba de un nevinovat pamflet! Sa radem si noi putin la inceput de an.
Sus In jos
Sory_Luciano
Sory_Luciano

Rang:
Maester

Varsator Cal
Mesaje : 365
Warn Bar : GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 111010
Data nasterii : 07/02/1990
Data de inscriere : 06/11/2011
Varsta : 34
Localizare : Bystrzyca Klodzka, Polonia
Stare de spirit : youth worker
GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 4

GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Empty
MesajSubiect: Re: GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS   GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS EmptyLun 9 Ian 2012 - 13:18

Vești șocante și mult prea incredibile pentru a putea fi luate în considerare. Bine, nu bag mâna în foc pentru uciderea personajelor, că la așa ceva e expert, dar nu poate lăsa complet pe dinafară dragonii; ca să estimeze timpul necesar scrierii celorlalte două volume, asta nu prea o poate face - oricum socoteala de acasă nu se potrivește cu cea din târg.
Sus In jos
http://recenziibeletristica.blogspot.com/
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 6

GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Empty
MesajSubiect: Re: GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS   GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS EmptyLun 9 Ian 2012 - 13:30

Dupa cum se vede stirea e de pe un site numit Onion deci clar e un ziar la misto.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 13

GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Empty
MesajSubiect: Re: GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS   GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS EmptyLun 9 Ian 2012 - 13:34

off: Siteul-sursa e un pseudo-site de stiri care se vor a fi satirice. Detalii aici. Oricum, nu e pe bune.

on:
Adica, per total, o gluma proasta Laughing Cel putin, asa mi s-a parut mie.

Da, e o carte cu multe personaje si multe intrigi si da, dureaza mult sa le scrie. Conteaza? A reusit sa creeze o intreaga lume din nimic! Are sute si mii de fani pe tot globul. Fani carora le place multitudinea de personaje. Fani care, desi se plang ocazional, asteapta pentru ca merita. A reusit sa faca o televiziune serioasa sa investeasca o gramada intr-un serial adaptat dupa cartile lui.
Nu stiu, poate sunt eu intr-o pasa proasta, dar nu mi s-a parut nimic amuzant don\'t know

Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
stomper
stomper

Rang:
Ucenic

Leu Mistret
Mesaje : 3
Warn Bar : GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 111010
Data nasterii : 28/07/1983
Data de inscriere : 04/07/2011
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 2b33455e

GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Empty
MesajSubiect: Re: GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS   GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS EmptyMar 10 Ian 2012 - 1:19

Da... am scris chiar din primul post ca e un pamflet... mie mi s-a parut amuzant. Adica este doar o exagerare dusa in ridicol a tuturor micilor "nemultumiri" pe care le au exprimat fanii, de-a lungul timpului, referitor la GRRM: uciderea anumitor personaje, prea multe POV-uri, timpul prea lung intre carti etc.

@Ghanda: sa nu crezi niciodata ca ii contest vre-o calitate grasutului nostru barbos, altfel nu as fi devorat ADWD intr-un week-end! Mi s-a parut pur si simplu funny si am zis sa impart cu voi...
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS 13

GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Empty
MesajSubiect: Re: GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS   GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS EmptyMar 10 Ian 2012 - 7:00

Si nu contest asta. Am spus doar ca mie, personal, nu mi s-a parut amuzant. Dar da, pot intelege ca unii fani au ras de imposibilitatea situatiei si declaratiilor Smile

Cat despre partea cu pamfletul, n-am fost sigura ca s-a inteles, asa ca am postat acel link la wikipedia Smile
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Continut sponsorizat


Rang:


GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Empty
MesajSubiect: Re: GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS   GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS Empty

Sus In jos
 

GRRM: informatii uluitoare despre TWOW si ADOS

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Despre sezonul 3
» Despre sezonul 2
» Pareri despre carte
» Pareri despre regulamente
» Pareri despre tema

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Cantec de Gheata si Foc :: Volumele :: The Winds of Winter-