Cantec de Gheata si Foc Romania
Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Ep 05 - The Ghost of Harrenhal

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 13

Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Empty
MesajSubiect: Ep 05 - The Ghost of Harrenhal   Ep 05 - The Ghost of Harrenhal EmptyMier 25 Apr 2012 - 4:12

GoT S02Ep05 Preview:


Episodul apare luni, 30 aprilie.

(Yaaaay, apare Bran :X. A inceput sa-mi placa de el dupa ce am terminat Dansul, desi inca nu e in top 5 al meu. Si actorul e simpatic)


Ultima editare efectuata de catre Ghanda in Joi 3 Mai 2012 - 5:32, editata de 1 ori
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 6

Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Empty
MesajSubiect: Re: Ep 05 - The Ghost of Harrenhal   Ep 05 - The Ghost of Harrenhal EmptyMar 1 Mai 2012 - 1:30

Foarte tare episodul. E al 2-lea cel mai bun episod din sezon. Ceea ce ii aduce un mare plus e lipsa scenelor sexuale, care chair devenisera exagerat de multe si dese. Din nou dam ochii cu Dany, care se dovedeste la fel de puternica si de hotarata ca intotdeauna. Tyrion nu e chiar central in episod, dar din nou m-a incantat cu rolul sau. In sfarsit magia s-a facut simtita in mijlocul Westerosului, chiar daca singurele care stiu asta sunt Brienne si Lady Stark, le felicit pe ambele actrite pentru jocul lor actoricesc in partile in care apareau impreuna in acest episod. Ce mi-a placut cel mai mult insa, a fost o scena scurta, cea cu Theon, in care acesta realizeaza ca poate face mai mult decat sa prade niste sate simple de pe malu marii. Fata lui in acel moment era chipul unui om caruia tocmai i-a venit o idee geniala si ideea care i-a fost trezita de acel marinar este tocmai asta, un pla de geniu. Din partea mea episodul primeste 9/10, mai ales pentru lipsa scenelor sexuale si pentru ca am vazut din nou un dragon, foarte bine realizat.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 13

Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Empty
MesajSubiect: Re: Ep 05 - The Ghost of Harrenhal   Ep 05 - The Ghost of Harrenhal EmptyJoi 3 Mai 2012 - 5:15

I just love that dragon! Si sincer, imi place si Jorah. Nu-mi dau seama daca mai mult sau mai putin decat imi placea cand am citit cartile, dar acum chiar mi se pare simpatic (si din intamplare, actorul a jucat si in singurul episod din Dr Who cu Matt Smith pe care l-am vazut).

In schimb Jaqen chiar imi place mai mult decat in carti, mi se pare ca personajul lui are un impact mai mare cand il vezi decat atunci cand citesti despre el. Si replicile lui sunt geniale, imi place ca vorbeste despre sine la persoana a 3-a.

Pe Theon il detest in continuare, mi-a parut rau de Renly, umbra a fost superb realizata, Bran calca pe urmele tatalui lui etc etc. All in all, lipsa scenelor de sex a fost destul de importanta pentru mine pentru ca eram pe punctul de a ma satura definitiv de serial din cauza abundentei exagerate - dupa mine - a acestor scene. Dar 5-ul a fost exact ce aveam nevoie ca sa astept cu nerabdare lunea viitoare. Smile

Si, desigur, un mic filmulet cu vizunea si explicattile lui DB si DBW despre episodul 5:
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Sory_Luciano
Sory_Luciano

Rang:
Maester

Varsator Cal
Mesaje : 365
Warn Bar : Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 111010
Data nasterii : 07/02/1990
Data de inscriere : 06/11/2011
Varsta : 34
Localizare : Bystrzyca Klodzka, Polonia
Stare de spirit : youth worker
Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 4

Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Empty
MesajSubiect: Re: Ep 05 - The Ghost of Harrenhal   Ep 05 - The Ghost of Harrenhal EmptyLun 7 Mai 2012 - 11:11

Acuma după ce l-ați dezbătut voi tot episodul și ați spus ce era de spus, eu ce să mai zic. Într-adevăr mi-a plăcut și da trebuie să vă dau dreptate că lipsa scenelor sexuale e un mare plus.

Inevitabilul s-a întâmplat, Renly a murit, după Robb era regele meu preferat, dar mno asta este. Acum mi-am trecut toate simpatiile pe Daenerys, în fond ea chiar merită Tronul ăla și cu fiecare episod demonstrează asta.

Jaqen H'ghar îmi place chiar mai mult în film decât în carte, acolo era un personaj dubios și mă temeam mereu pentru personajele în jurul cărora stătea; în film e chiar agreabil.

Așa ca să închei într-o notă umoristică, în episodul ăsta umbra a fost cel mai bun personaj Laughing
Sus In jos
http://recenziibeletristica.blogspot.com/
EnDor
EnDor

Rang:
Paj

Varsator Pisica
Mesaje : 217
Warn Bar : Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 111010
Data nasterii : 12/02/1975
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca
Ep 05 - The Ghost of Harrenhal 2

Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Empty
MesajSubiect: Re: Ep 05 - The Ghost of Harrenhal   Ep 05 - The Ghost of Harrenhal EmptyVin 6 Sept 2013 - 3:32

Link-ul catre TvBlog la "2x05 - The Ghost of Harrenhal" este aici
Sus In jos
Continut sponsorizat


Rang:


Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Empty
MesajSubiect: Re: Ep 05 - The Ghost of Harrenhal   Ep 05 - The Ghost of Harrenhal Empty

Sus In jos
 

Ep 05 - The Ghost of Harrenhal

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Game of Thrones (Urzeala Tronurilor) :: Sezonul 2 :: Episoade-