Cantec de Gheata si Foc Romania
Sansa Stark si lupul ei, Lady Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Sansa Stark si lupul ei, Lady Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Sansa Stark si lupul ei, Lady

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Sansa Stark si lupul ei, Lady 13

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptyDum 19 Iun 2011 - 10:14

Sansa este cea mai mare dintre fetele Stark, si in urma Nuntii Rosii, cea mai mare din familia Stark.

Este casatorita cu Tyrion Lannister, desi casatoria nu s-a consumat. Momentan, se afla in Eyrie, alaturi de Peter Baelish, dandu-se drept fiica sa nelegitima.

Lupul sau, Lady, a fost ucis pe drumul spre Debarcaderul Regal.
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Katerina
Katerina

Rang:
Ucenic

Sagetator Mistret
Mesaje : 64
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 17/12/1995
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 28
Localizare : ( acum citez pe cineva de pe forum ) Daca ar fi dupa mine, King's Landing, dar nu e, asa ca Sibiu.
Stare de spirit : Mereu in priza. Electrica, nu plictisesc pe nimeni. Inebunesc, da, poate, dar de plictisit nu plictisesc pe nimeni.
Sansa Stark si lupul ei, Lady 1

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptySam 9 Iul 2011 - 12:21

La inceput, ma enerva tipa. Si pe aia din film o urasc categoric. Eu urasc asa in general toate tipele astea prostute si care chicotesc 24/7, si am fost socata sa aflu ca si in lumea lui Martin exista. Dar apoi au inceput problemele si am ajuns sa admir cum s-a descurcat, chiar daca inteligenta ei e cam egala cu zero. Smile)
Sus In jos
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Sansa Stark si lupul ei, Lady 6

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptySam 9 Iul 2011 - 14:39

Da, eu ca baiat nu am admirat-o deloc pe Sansa. Prea "pitipoanca" a aceor vremuri... Desi in ultima parte a povestii a devenit mai umila si deci mai interesanta, fara aerele ei de viitoare regina si alte fite de fetita tinuta in puf. Sunt curios sa vad cum va evolua personaju asta, daca va avea un rol important in poveste.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Vizitato
Anonymous

Rang:


Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptyDum 21 Aug 2011 - 13:15

Smile)) eu sincer sper sa moara in Prolog-ul din ¨Dans cu dragonii¨ pentru a nu mai fi nevoit sa suport un alt capitol cu ea.Este fricoasa,slaba,intraznesc sa spun chiar incredibil de proasta iar lasitatea ei o depaseste cu mult pe cea a grasanului care a facut pipi pe el de 3 ori intrºo noapte si care acum e poreclit Sam Ucigasul Smile.Parerea mea.
Sus In jos
drushk_a1985
drushk_a1985

Rang:
Ucenic

Fecioara Bivol
Mesaje : 28
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 16/09/1985
Data de inscriere : 27/01/2012
Varsta : 38
Sansa Stark si lupul ei, Lady 2b33455e

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptyVin 27 Ian 2012 - 1:44

Nu-mi place de Sansa!!! Fata asta nu a facut nimic pentru a-si ajuta familia... pur si simplu a stat si a plans...
Sunt intesat de cum o va transforma Degetel...
Sus In jos
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Sansa Stark si lupul ei, Lady 6

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptyVin 27 Ian 2012 - 5:51

Exact, nu a facut nimic "bun" pana acum. E unul din putinele personaje care supravietuiesc, tocmai pentru ca nu stau sa salveze vieti si sa ajute popoare ci se lupta pentru propria viata. A invatat singura asta cand printisorul nostru "favorit" a tradat-o, cand incercarea ei de a-l salva pe Eddard a dus la moartea lui si cand a vazut ca ideologia lui Littlefinger de a pune intotdeauna in prim plan propria-ti piele si nu pe a altora, traiesti. Ma astept la ceva interesant de la Sansa in viitor.
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
drushk_a1985
drushk_a1985

Rang:
Ucenic

Fecioara Bivol
Mesaje : 28
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 16/09/1985
Data de inscriere : 27/01/2012
Varsta : 38
Sansa Stark si lupul ei, Lady 2b33455e

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptyVin 27 Ian 2012 - 5:55

DA! Ma astept sa devina cu ajutorul lui Degetel un personaj puternic, sa salveze vieti, sa lupte pentru Winterfell si in final.... Martinel sa o omoare...
Sunt curios ce va pati Jaime.. pentru ca si el are tendinta de a deveni bun... cred ca si pe alta il killereste Marin. Smile)))
Sus In jos
EnDor
EnDor

Rang:
Paj

Varsator Pisica
Mesaje : 217
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 12/02/1975
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca
Sansa Stark si lupul ei, Lady 2

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptyDum 1 Sept 2013 - 12:29

Sansa "este" fiica LEGITIMA a lui Degetel pentru cei din Vale.
Evolutia Sansa-ei de la fetita care era o data cu plecarea spre Debarcaderul Regal si femeia care e in Vale este una deosebita.
Asa cum am spus in alt topic cred ca ea s-a transformat cel mai mult, avand in vedere ghinionul la tot pasul al sau si limitele foarte restranse care i-au fost impuse.
Rolul sau principal in poveste este: Mostenitoarea Winterfell-ului. Nu cred ca alt Stark se va intoarce acolo pentru a continua existenta Casei.
De ce sa moara? Doar fiindca nu-i o luptatoare cu sabia? Prin provocarile prin care a trecut si va trece, va fii acea femeie care simbolizeaza familia. Va fii urmatoarea Cat!
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Sansa Stark si lupul ei, Lady 13

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptyLun 2 Sept 2013 - 1:53

Sper din suflet sa devina un personaj puternic, doar ca eu as prefera sa nu devina o noua Cat, ci varianta feminina a lui Degetel, sa fie capabila sa manipuleze, sa inteleaga Jocul tronurilor... Ar fi o evolutie de-a dreptul impresionanta! Cat despre Winterfell, e foarte posibil ca Rickon sa apara "scos din palarie", la fel cum a aparut Aegon in Dansul Dragonilor asadar, cred ca ar fi extrem de interesant ca Sansa sa capete un rol in Consiliul Mic.... Sau, de ce nu, sa devenina regina!
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
EnDor
EnDor

Rang:
Paj

Varsator Pisica
Mesaje : 217
Warn Bar : Sansa Stark si lupul ei, Lady 111010
Data nasterii : 12/02/1975
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca
Sansa Stark si lupul ei, Lady 2

Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady EmptyLun 2 Sept 2013 - 8:44

Nu cred si nu-mi doresc ca Sansa sa devina varianta feminina a lui Degetel. Sansa e pe calea cea buna sa devina o femeie puternica, dar nu va trece peste anumite limite. Nu cred ca va face acte de tradare dupa modelul lui Degetel. Nu cred ca va deveni o manipulatoare doar pentru a-si urmari scopurile mechine si nu cred ca va deveni "o matroana" de bordel.

off: Cat este modelul de mama si feminista a romanului. Ea e cea care sta zi si noapte langa Bran dupa ce cade de pe zid. Ea face o calatorie periculoasa la Debarcaderul Regelui, stiind ca la Winterfell nu mai poate face nimic, pentru a-l atentiona pe Ned de pericolele care il pandesc. Ea trateaza cu Frey pentru a intari fortele lui Robb, forte de care avea mare nevoie. Ea vrea sa impace cei doi Regi frati... Din pacate nu reuseste sa-si apere baietii de primejdiile neasteptate la care au fost supusi. Ea doreste cel mai mult salvarea fetelor, motiv pentru care incearca un schimb de prizonieri.

on: Sansa sa se intoarca la Debarcaderul Regelui, fiindca acolo ar trebui sa fie Regina...? Nu cred ca o va face, mai ales ca nu cred ca-si va schimba caracterul.
Mai degraba as vede-o pe Margaery Tyrell in rol de noua Regina.
Sus In jos
Continut sponsorizat


Rang:


Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty
MesajSubiect: Re: Sansa Stark si lupul ei, Lady   Sansa Stark si lupul ei, Lady Empty

Sus In jos
 

Sansa Stark si lupul ei, Lady

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Sophie Turner (Sansa Stark)
» Brandon Stark si lupul sau, Vara
» Arya Stark si lupul ei, Nimerya.
» Rickon Stark si lupul sau, Cainele-latos
» Robb Stark si lupul sau, Vant Cenusiu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Cantec de Gheata si Foc :: Personaje :: Casa Stark-