Cantec de Gheata si Foc Romania
Cersei Lannister Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Cersei Lannister Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Cersei Lannister

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Cersei Lannister 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Cersei Lannister 13

Cersei Lannister Empty
MesajSubiect: Cersei Lannister   Cersei Lannister EmptyDum 19 Iun 2011 - 10:30

Regina Regenta a Celor 7 Regate.

A fost casatorita cu Robert Baratheon, si o data cu moartea lui, i-a asigurat fiului ei, Jeoffrey, titlul de Rege. O data ce el a fost ucis, mezinul ei, Tommen a preluat conducerea, insa Cersei este adevaratul conducator.




Ultima editare efectuata de catre Ghanda in Mier 14 Aug 2013 - 4:05, editata de 1 ori
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Katerina
Katerina

Rang:
Ucenic

Sagetator Mistret
Mesaje : 64
Warn Bar : Cersei Lannister 111010
Data nasterii : 17/12/1995
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 28
Localizare : ( acum citez pe cineva de pe forum ) Daca ar fi dupa mine, King's Landing, dar nu e, asa ca Sibiu.
Stare de spirit : Mereu in priza. Electrica, nu plictisesc pe nimeni. Inebunesc, da, poate, dar de plictisit nu plictisesc pe nimeni.
Cersei Lannister 1

Cersei Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Cersei Lannister   Cersei Lannister EmptySam 9 Iul 2011 - 12:16

Ce stupida mi s-a parut mie faza cu preotii aia. Cum au inchis-o si tot. Adica, what the heck dude, e inca regina, nu ? Dar eu * drum beats * am stiut din clipa in care a semnat hartiile alea ca le da voie sa ridice sabia ca a facut o tampenie, si se va intoarce somehow tot impotriva ei. Deci, da. Premonitie. Smile).
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Cersei Lannister 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Cersei Lannister 13

Cersei Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Cersei Lannister   Cersei Lannister EmptySam 9 Iul 2011 - 13:03

Ok, oficial, eu o detest. Mii se pare iremediabil...proasta! Si mai mult decat paranioca. Vazand uneltiri la fiecare pas, s-a aliat cu toate persoanele nepotrivite. Si faptul ca Varys (Varys!!!!) a plecat ar fi trebuit sa fie indicatorul cel mai evident ca a luat-o pe o cale foarte gresita. Foarte foarte foaaaaarte gresita. Adica... Daca pana si fratele ei a inceput sa se indoiasca de ea, asta chiar e grav.

Nu, eu sper ca preotii (pe care EA i-a adus la putere, in "inteligenta" ei debordanta) sa-i faca felul. O merita. Tot ce a incercat s-a intors impotriva ei. Asa ca, din punctul meu de vedere, poate sa-l urmeze pe Jeoffrey si sa trasiaca ei doi fericiti, departe de carti Laughing
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Vizitato
Anonymous

Rang:


Cersei Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Cersei Lannister   Cersei Lannister EmptyDum 21 Aug 2011 - 13:59

Din caracterizarea membrilor casei Lannister pe care o face autorul da de inteles ca cei care apartin de casa respectiva,majoritatea, sunt inteligenti si frumosi insa Cersei a mostenit doar frumusetea nu si inteligenta.Inteligenta ei era defapt inteligenta celor din jurul ei,persoane capabile pe care le-a pierdut prin prostia ei,ramanand doar ea,singura,intr-o celula dintr-un templu inconjurat de fanatici ai religiei(bad news for her).Nu vreau sa moara de mana fanaticilor pentru ca ar fi cam....sec.Fratii ei sunt candidatii mei.Ramane de vazut .
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Cersei Lannister 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Cersei Lannister 13

Cersei Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Cersei Lannister   Cersei Lannister EmptyLun 22 Aug 2011 - 8:16

Oricum, presupunand ca o sa scape, parerea mea e ca o sa aiba parte de o lovitura serioasa in orgoliu, pentru ca sunt aproape mie in suta sigura ca Jaime n-o sa vina s-o ajute.
(Si daca vine, presimt ca o sa moara amandoi, pentru ca el nu mai e luptatorul care a fost. Nu cu mana stanga.)
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
EnDor
EnDor

Rang:
Paj

Varsator Pisica
Mesaje : 217
Warn Bar : Cersei Lannister 111010
Data nasterii : 12/02/1975
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca
Cersei Lannister 2

Cersei Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Cersei Lannister   Cersei Lannister EmptyLun 2 Sept 2013 - 11:01

"Armata" Vrabiilor era singura forta care putea sa se opuna lui Cersei, Regina Mama, totusi am fost surprins cat de subtil au capturat-o. Faptul ca l-a dat putere a fost o gresala din partea ei, ceea ce e subliniat in capitolele care au urmat.

Lui Cersei i s-a urcat puterea la cap si n-a mai judecat! A fost parasita de cei care i-au fost alaturi pana atunci. Cei care n-au parasit-o, i-a alungat. Clar a vazut in Tyrell-ei niste adversari, mai ales ca Margaery nu-i "juca cum ii canta". In timp propriul copil, Tommen, a fost "o piedica". A ajuns unde ii este locul!

off: Jaime nu vine s-o ajute. Ea l-a alungat! Ar fii culmea sa-i sara iute in ajutor!
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Cersei Lannister 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Cersei Lannister 13

Cersei Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Cersei Lannister   Cersei Lannister EmptyLun 2 Sept 2013 - 12:02

Pai chiar n-a venit Laughing. Scrisesem comentariul anterior inainte sa citesc Dansul Dragonilor, deci nu stiam daca Jaime va ramane ferm sau se va inmuia si se va duce s-o ajute desi nu prea avea cum...

Cat despre pedeapsa ei... recunosc ca la un moment dat, de-a lungul drumului ei, mi s-a facut mila. Adica e dureros sa "vezi" cum un om e frant, mai ales cineva atat de puternic cum era ea. Sunt tare curioasa daca o sa mai fie regina paranoica, betiva si dominatoare care a fost sau e atat de marcata incat o sa stea cuminte, ca o pisica ce nu mai are gheare...
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Continut sponsorizat


Rang:


Cersei Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Cersei Lannister   Cersei Lannister Empty

Sus In jos
 

Cersei Lannister

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Tywin Lannister
» Tyrion Lannister
» Jaime Lannister
» Kevan Lannister
» Lancel Lannister

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Cantec de Gheata si Foc :: Personaje :: Casa Lannister-