Cantec de Gheata si Foc Romania
Tyrion Lannister Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Tyrion Lannister Imagineforum
Bine ati venit in Westeros!
Pentru a putea vizualiza intregul forum, sa stati de vorba cu alti fani, sa aflati cele mai noi stiri sau sa participati la RPG, va rugam sa va inregistrati in comunitatea noastra. (Daca aveti deja cont, inainte de a putea incepe, trebuie sa va conectati.)
Spor la postat!
Cantec de Gheata si Foc Romania
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cantec de Gheata si Foc Romania

Comunitatea fanilor romani ai seriei Cantec de Gheata si Foc
 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi
 

 Tyrion Lannister

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Tyrion Lannister 13

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptyDum 19 Iun 2011 - 10:33

Mezinul familiei Lannister, Tyrion s-a nascut infirm. La nasterea sa, mama lui a murit, un motiv in plus pentru ca restul familiei sale sa nu-l aiba la inima. Fratele sau, Jaime, s-a ratat cel mai prietenos fata de el.

Este casatorit cu Sansa Stark. Acuzat de uciderea regelui Jeoffrey, a reusit sa paraseasca Debarcaderul regal.



Ultima editare efectuata de catre Ghanda in Mier 7 Aug 2013 - 3:30, editata de 2 ori
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
Katerina
Katerina

Rang:
Ucenic

Sagetator Mistret
Mesaje : 64
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 17/12/1995
Data de inscriere : 09/07/2011
Varsta : 28
Localizare : ( acum citez pe cineva de pe forum ) Daca ar fi dupa mine, King's Landing, dar nu e, asa ca Sibiu.
Stare de spirit : Mereu in priza. Electrica, nu plictisesc pe nimeni. Inebunesc, da, poate, dar de plictisit nu plictisesc pe nimeni.
Tyrion Lannister 1

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptySam 9 Iul 2011 - 12:15

Vai, chestia cu Tysha! Cand afla ca de fapt n-a fost o tarfa. Nu ma mir ca s-a dus fix la Tywin si si-a bagat picioarele in el. Capitolul ala a fost printre preferatele mele, din toate cartile.
Sus In jos
Vizitato
Anonymous

Rang:


Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptyDum 21 Aug 2011 - 14:29

Un pitic cu capul mare si o minte pe masura carcasei Smile) asa este Tyrion in ochii mei.Pana acum a jucat un rol important in desfasurarea actiunii seriei.Si-a pus amprenta pe multi oameni prin faptele lui,a realizat lucruri marete si lucruri marunte si toate astea pentru a fi iubit de catre cei din jurul lui,dar in special de tatal sau.Presimt ca razbunarea sa fata de anumite persoane,poate fata de un anumit regat va fi apocaliptica.Parerea mea Smile
Sus In jos
drushk_a1985
drushk_a1985

Rang:
Ucenic

Fecioara Bivol
Mesaje : 28
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 16/09/1985
Data de inscriere : 27/01/2012
Varsta : 38
Tyrion Lannister 2b33455e

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptyVin 27 Ian 2012 - 1:51

Tyrion este singurul personaj "pozitiv" al Lannisterilor inca de la bun inceput. In opinia mea, cel mai inteligent personaj!
Sus In jos
Lannister
Lannister

Rang:
Mana

Taur Maimuta
Mesaje : 568
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 15/05/1992
Data de inscriere : 21/06/2011
Varsta : 31
Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Season 3 is here :D
Tyrion Lannister 6

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptyVin 27 Ian 2012 - 6:00

Tyrion nu e un personaj "pozitiv", daca era pozitiv si el, murea din primele 2 volume cel tarziu. Doar ca Tyrion are ceva ce multora le lipseste: istetimea, inteligenta si viclenia. Forta bruta si puterea banilor reprezinta pentru multe personaje solutia la orice problema, dar Tyrion gaseste de multe ori altfel de raspunsuri (e adevarat ca si el promite de multe ori bani, dar de cate ori se tine de cuvant? Laughing deci practic nu cumpara pe nimeni)
Sus In jos
http://cuvintedesprecuvinte.blogspot.com/
Rhaegar
Rhaegar

Rang:
Ucenic

Berbec Caine
Mesaje : 6
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 24/03/1994
Data de inscriere : 21/06/2012
Varsta : 30
Tyrion Lannister 2b33455e

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptySam 1 Sept 2012 - 0:30

e preferatul meu din toata seria, si se vede ca lui Martin ii place sa povesteasca din perspectiva lui, daca nu ma insel la sfarsitul Dansului Dragonilor avea cele mai multe cap, a supravietuit pana acum, si cred ca o va face pana la sfarsitul seriei Very Happy
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Tyrion Lannister 13

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptyLun 3 Sept 2012 - 9:27

Si mie imi place mult si sper din suflet sa supravietuiasca pana la sfarsit. Ceea ce admir cel mai mutl e el e ca desi nu pare, e un personaj extrem de descurcaret. Faptul ca a reusit sa supravietuiasca pana acum e de admirat (mai ales dupa ce a cazut in apa in volumul 5, eu deja imi imaginam ca e mort)
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
EnDor
EnDor

Rang:
Paj

Varsator Pisica
Mesaje : 217
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 12/02/1975
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca
Tyrion Lannister 2

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptyLun 2 Sept 2013 - 10:16

Tyrion e pitic, nu infirm!

Uciderea lui Tywin de catre Tyrion nu-i suficient argumentata in carte. Episodul cu Tysha e consumat cu mult timp in urma si nu cred ca doar afland ca n-a fost o tarfa este suficient! Probabil n-a fost o tarfa dar nici usa de biserica nu cred ca a fost. In mai putin de o zi de cand a salvat-o au impartit un pat impreuna iar apoi s-au casatorit! In plus a primit bani inainte de a fii data soldatilor. Jaime e cel care a fost impreuna cu Tyrion cand a intalnit-o pe Tysha si ceva imi spune ca a fost putin regizata scena.

Tyrion nu cumpara pe nimeni, dar unele personaje il urmeaza clar pentru ce poate oferi: Bronn, Shae, "salbaticii" din Vale. De fiecare data el si-a platit datoriile atat timp cat n-a fost tradat. I-a platit lui Mord (temniterul de la Eyrie) fiindca i-a facilitat intalnirea cu Lady Lysa si cavalerii sai. Salbaticilor din Vale l-a dat arme...
Sus In jos
Ghanda
Ghanda

Rang:
Rege

Berbec Caine
Mesaje : 941
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 27/03/1994
Data de inscriere : 07/06/2011
Varsta : 30
Localizare : In drum spre Westeros ;)
Tyrion Lannister 13

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptyLun 2 Sept 2013 - 10:30

E si infirm, cel putin in carti, pentru ca spune de mai multe ori ca are picioarele strambe si ca se deplaseaza cu greutate.

Cat despre episodul cu Tywin... E adevarat ca Tyrion e in primul rand un personaj rational, insa are si el un suflet (suna de parca vorbesc despre un catelus Laughing), asa ca mie uciderea lui Tywin mi se pare pur si simplu o izbucnire emotionala, deci eu nu cred ca are nevoie de argumente prea solide don\'t know
Sus In jos
http://jurnalul-unei-cititoare.blogspot.ro/
EnDor
EnDor

Rang:
Paj

Varsator Pisica
Mesaje : 217
Warn Bar : Tyrion Lannister 111010
Data nasterii : 12/02/1975
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 49
Localizare : Cluj-Napoca
Tyrion Lannister 2

Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister EmptyLun 2 Sept 2013 - 11:13

Tywin trebuia sa moara la finalul Iuresului. Inca un capitol doar pentru intensificarea conflictului nu cred ca avea sens...

Se deplasa greu fiindca avea picioare scurte!
Sus In jos
Continut sponsorizat


Rang:


Tyrion Lannister Empty
MesajSubiect: Re: Tyrion Lannister   Tyrion Lannister Empty

Sus In jos
 

Tyrion Lannister

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

 Subiecte similare

-
» Lancel Lannister
» Tywin Lannister
» Cersei Lannister
» Jaime Lannister
» Kevan Lannister

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Cantec de Gheata si Foc Romania :: Cantec de Gheata si Foc :: Personaje :: Casa Lannister-